Jak zrobić imprezę idealną?

Jaki jest przepis na imprezę idealną?

Jak wszyscy wiemy imprezy są różne, jednak zdaniem wielu to właśnie domówki mają największy urok i najlepiej je wspominamy. Jeśli zastanawiasz się, co pomoże ci zorganizować prywatkę marzeń, oraz w co najlepiej zainwestować, to kilka poniższych rad powinno ułatwić Ci organizację.

Oszczędność

Dobrym sposobem, żeby zaoszczędzić i nie stracić, to organizacja imprezy w kilka osób. Koszty w takim przypadku rozkładają się na większą ilość ludzi, dzięki czemu stają się przystępniejsze. Dodatkowym atutem będzie również podział obowiązków. W takim przypadku, kiedy cała odpowiedzialność za imprezę i gości nie spada na jedną osobę, to łatwiej uporać się z organizacją.  Jeśli chodzi o zastawę, to zalecamy zrezygnować z używania domowych sztućców, unikniemy bałaganu i ewentualnych strat w postaci zbitych talerzy. Można skorzystać z przecen lub wyprzedaży tematycznych – często w dużych supermarketach można znaleźć na przykład serwetki walentynkowe w niższych cenach. Dobrym pomysłem będą papierowe talerzyki. Przy robieniu prywatki warto stawiać na bardziej ekologiczną – papierową wersję. 

DJ na wesele

Ciekawym pomysłem będzie również poncz, przygotowanie go w większej ilości nie powinno sprawić nikomu problemu, a jego wydajność powinna spokojnie zaspokoić potrzeby gości. Pamiętajmy jednak, że nie na wszystkim warto oszczędzać. Naszą domówkę z pewnością pomoże rozkręcić dobry DJ. Częstochowa to miasto, w którym mamy spory wybór wśród ludzi z tej branży.

Jedzenie

Warto uświadomić sobie, że domówka to nie obiad rodzinny i nie warto stawiać na duże porcje przygotowane dla każdego gościa. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się słone i słodkie przekąski, dostępne do kupienia w każdym większym markecie w sporych ilościach. Jeśli zależy wam na przygotowaniu czegoś samodzielnie, również niech będą to potrawy “na raz” które można szybko złapać i od razu zjeść. Dużo ciekawych przepisów na przekąski można znaleźć w Internecie na przykład tutaj, łatwych do przyrządzenia, niezależnie od umiejętności kucharza. Jeśli goście mają swoje preferencje lub będą chcieli przynieść swoje jedzenie, warto ustalić to przed imprezą, aby uniknąć ewentualnego bałaganu.

jedzenie na imprezę
DJ przekąska

Zadbaj o swój komfort

Jeśli miejsce, w którym będzie odbywać się domówka to twój dom, musisz zadbać o swój komfort w trakcie jej trwania. Warto przygotować dom na przybycie gości. Wspomniane wcześniej papierowe talerzyki z pewnością odejmą nam pracy oraz stresu o ewentualne szkody. Dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie przestrzeni. Goście z pewnością będą potrzebowali miejsca do tańczenia i zabawy oraz strefy, gdzie mogą złapać oddech 😊, zjeść coś lub wypić. Miejsce do tańczenia powinno być duże, wszystkie niebezpieczne lub kruche elementy wystroju domu powinniśmy albo porządnie zabezpieczyć albo wynieść do innego pomieszczenia, jeśli mamy taką opcję. Przeszklony regał w okolicach parkietu, z pewnością zwiastuje tragedię. Jeśli posiadamy w domu drogocenny sprzęt, który mógłby ulec zniszczeniu, on również powinien opuścić dom na czas imprezy. Trzeba pamiętać, że wszystko może się zdarzyć, któryś z naszych gości coś wyleje, zrzuci itp. Z tego powodu warto zorganizować dodatkowe narzuty na meble, które ułatwią późniejsze sprzątanie.

Muzyka – dobry DJ na imprezę


Na każdej imprezie muzyka gra ogromną rolę, bez niej ciężko dobrze się bawić. Jeśli organizujesz imprezę dużego kalibru, warto przemyśleć zatrudnienie DJ’a. Przy dużej liczbie gości, możecie nawet wspólnie złożyć się na niego. Nie ukrywajmy, dobry DJ drastycznie podnosi poziom imprezy. Odciąża również organizatorów, którzy nie muszą martwić się o zabawianie gości, muzykę, nagłośnienie i pilnowanie tych kwestii. Polecamy sprawdzić ofertę DJ’ów z Częstochowy, wielu z nich to doświadczeni ludzie, którzy z przyjemnością zajmą się twoją prywatką.

Odpowiednie zadbanie o gości

Na sam koniec warto wspomnieć o gościach. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie transportu, spisanie numerów taksówkarzy albo przygotowanie ewentualnego miejsca do spania. Nie zawsze jesteśmy w stanie do końca przewidzieć, jak potoczy się nasza impreza oraz kiedy i w jaki sposób goście planują ją zakończyć, czy będą potrzebowali taksówki, czy preferują zostanie na noc i powrót rano. Takie kwestie też warto zawczasu przedyskutować z gośćmi.

Pamiętając o tych kilku ważnych radach, twoja domówka z pewnością zostanie w pamięci na bardzo długo. Jeśli w najbliższym czasie planujesz organizację tego typu imprezy, koniecznie skontaktuj się z nami!

Jak zrobić imprezę idealną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę